برگزاری زیارت عاشورا توسط پرسنل سازمان بازنشستگی

ایجاد شده توسط : Admin5ir10
1396/11/24
rating

جمعی از مشتاقان ابا عبدالله الحسین (ع) سازمان بازنشستگی شهرداری تهران در مراسم روح بخش و پرفیض زیارت عاشورا حضور یافتند.

 


به گزارش روابط عمومی سازمان بازنشستگی شهرداری تهران، جمعی از مریدان اهل بیت که در مقام مدیریت و پرسنل سازمان بازنشستگی شهرداری تهران فعالیت دارند، صبح روز سه شنبه 24 بهمن  ماه در مراسم روح بخش و پر فیض قرائت زیارت عاشورا که در نمازخانه این سازمان برگزار شد، شرکت کردند.

 در این مراسم، كاركنان این سازمان همراه با مداح اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به قرائت زیارت عاشورا پرداختند و از فضای معنوی حاکم بر این رویداد معنوی بهره بردند.

تاثیر سخنان و مرثیه سرایی مداح اهل بیت عصمت و طهارت (علیه السلام) حاضران در مراسم را به ارادت نسبت به امام سوم شیعیان مسجل کرد و عاشقان آن حضرت به یاد مظلومیت امام حسین (علیه السلام ) اشک ماتم ریختند.

از آنجا که در طول تاريخ انسان هايى بوده و هستند كه پس از مرگشان، زندگى و حيات شان ادامه پيدا كرده و با زوال بدن، وجودشان و شخصيت و انديشه‏شان ادامه يافته است. مردان خدا و شخصيت هاى الهى، همانگونه كه در زمان حيات خويش استوانه دين و محور انسانيت و پشتوانه حق و عدالت هستند پس از مرگ نيز آرامگاه و زيارتگاه شان پشتوانه حق و عدالت و فضيلت است و در اين ميان، زيارت مشهد حسينى از ويژگي هاى برجسته‏اى برخوردار است.

بر پایه اعتقاد به این سخن، مراسم پرفیض قرائت زیارت عاشورا ، صبح روزهای سه شنبه هر هفته در نماز خانه سازمان بازنشستگی شهرداری تهران برگزار می شود؛ چرا که با استناد به سخنان کارشناسان دینی خواندن زیارت عاشورا برکات زیادی در زندگی دنیوی و اخروی انسان دارد و در احادیث و روایات اسلامی بر مداومت خواندن آن بسیار سفارش شده است.

 «اللهم اجعل محياى محيا محمد و آل محمد ، و مماتى ممات محمد و آل محمد ... و ان يجعلنى معحكم فى الدنيا و الاخرة»

ابه اميد به اينكه خداوند متعال توفيق زيارت حضرتش را در دنيا و شفاعتش را در روز قيامت نصيب ما گرداند  نظرات