زمزمه دسته جمعی زیارت عاشورا توسط پرسنل سازمان بازنشستگی شهرداری

ایجاد شده توسط : Admin5ir10
1396/6/21
rating

سازمان بازنشستگی شهرداری تهران بار دیگر جمعی از مشتاقان ابا عبدالله الحسین (ع) برای قرائت پرفیض زیارت عاشورا را دورهم جمع کرد.


به گزارش روابط عمومی سازمان بازنشستگی شهرداری تهران، صبح امروز بیست و یکم شهریور  ماه پرسنل سازمان بازنشستگی در مراسم روح بخش و پر فیض قرائت زیارت عاشورا که در نمازخانه این سازمان برگزار شد، شرکت کردند تا با همراهی مداح اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به قرائت زیارت عاشورا پرداخته و از فضای معنوی حاکم بر این رویداد معنوی بهره برند.
برای رسيدن به محبت و عشق و علاقه امام حسين(ع) راه های گوناگون وجود دارد ولی راهی که سريعتر انسان می تواند به وسيله آن به بارگاه امام حسين(ع) راه يابد و جزو شيفتگان و عشاق سيدالشهداء گردد، از طريق خواندن زيارت عاشورا و خصوصاٌ مداومت به خواندن اين زيارت شريف است.
بر همین اساس و برای رسیدن به مودت اهل بیت، این مراسم با سخنرانی و مرثیه سرایی مداح اهل بیت عصمت و طهارت (علیه السلام) همراه بود و شرکت کنندگان از اثرات معنوی فضای حاکم استفاده کردند تا بار دیگر نسبت به سومین امام شیعیان ابراز ارادت نموده و در احوال آنچه بر ایشان گذشت تامل کنند.
از آنجا که علما وبزرگان ما نيز برخواندن عاشورا و مداومت به آن تأکيدفراوان داشته اند و خود نيز اين کار را انجام می داده اند و يکی از علل موفقيت شان را همین امر دانسته اند پس می توان گفت برای هر کاری دلیلی وجود دارد و بهتر است بدانیم که خواندن زیارت عاشورا چه بهره هایی برای مان دارد.
زيارت عاشورا از احاديث قدسی است و روايت صفوان در مورد زيارت عاشورا بيان کننده اين امر است که جبرئيل امين اين زيارت را از طريق خداوند متعال برای پيامبر(ص) قرائت کرد و از طريق معصومين به امام باقر(ع) رسيد و از طريق اين امام معصوم به دست شيعيان و دوستداران اهل بيت عصمت و طهارت(ع) به یادگار گذاشته شد.
امام محمد باقر(ع) نیز به علقمه فرمود: پس از آنکه به آن حضرت با سلامی اشاره کردی، دو رکعت نماز بخوان و سپس زيارت عاشورا را بخوان. هنگامی که اين زيارت را خواندی در حقيقت او را به چيزی خواندی که هر کس از ملائکه که بخواهند او را زيارت کنند، به آن می خوانند و خداوند برای تو هزار هزار حسنه می نويسد و از تو هزار هزار سيئه محو می نمايد و تو را هزار هزار مرتبه بالا می برد و همانند کسانی می باشی که در رکاب آن حضرت به شهادت رسيدند. حتی در درجات آنها هم شريک می شوی.
در روايت ديگر می خوانيم: اگر مردم می دانستند زيارت امام حسين(ع) چه ارزشی دارد، از شدت شوق و علاقه می مردند و حسرت رسيدن به آن پاداش ها، جسم و روح آنها را پاره پاره می کرد.

 


  نظرات