43- یدالله فکوری راد - خطاط

ایجاد شده توسط : admin1957
1392/4/18
rating

آقای فکوری راد از بازنشستگان هنرمند شهرداری تهران است که سالها هنر خطاطی را دنبال کرده و دیوار نوشته ها و پارچه نویسی های زیبایی ارائه نموده است. گفتگویی کوتاه با این هنرمند بازنشسته شهرداری تهران داشتیم که در ادامه می­آید.


معرفی

بنده یدالله فکوری راد، در سال 1328 در شهر لاهیجان متولد شدم. تا مقطع دیپلم به تحصیل پرداختم و در سال 59 ازدواج کرده و سه فرزند، دو پسر و یک دختر، دارم. در سال 1355 از طریق آگهی استخدام شهرداری وارد این سازمان شدم و پس از 28 سال خدمت در سمت بازرس مالی در سال 1383 بازنشسته شدم.
علاقه به خطاطی از دوران کودکی

از زمان کودکی علاقه بسیاری به هنر خطاطی داشتم و از همان دوران خطاطی را تمرین بسیار می کردم. در واقع برای یادگیری این هنر بیشتر از خطاطی هنرمندان بنام الگو برداری کرده و آنرا فرا گرفتم. البته در کنار هنر خطاطی، تجربه بسیاری در پارچه نویسی و دیوار نویسی هم دارم. در جشنواره ای هم که توسط بسیج برگزار شده بود، چند نمونه از خطاطی آیات قرآن را ارائه نمودم و مورد تقدیر قرار گرفتم.
برنامه­ریزی دوران بازنشستگی  

از آنجا که بازنشستگی دورانی است که پس از یک عمر فعالیت بوده و فراغت بسیاری را برای افراد فراهم می کند، مواجه شدن و برنامه­ریزی کردن برای بسیاری از بازنشستگان دشوار بوده و اگر فعالیتی در این دوران نداشته باشند دچار افسردگی می شوند. به همین خاطر به دوستان و همکارانی که در شرف بازنشستگی هستند پیشنهاد می کنم قبل از بازنشستگی برای گذران بهتر این دوران حتما برنامه ریزی کنند.عملکرد بهتر با وجود ستاد تکریم

عملکرد سازمان بازنشستگی در سالهای اخیر بهبود یافته که یکی از دلایل آن را اندازی ستاد تکریم است. وجود این ستاد سبب شده بازنشستگان برای انجام و پیگیری امور سر در گم نبوده و در کوتاه ترین زمان به خواسته های آنها رسیدگی شود.