42 - حسین زاده داخلی - نوازنده

ایجاد شده توسط : admin1957
1392/4/17
rating

از دوران فعالیت در شهرداری ورزش والیبال را دنبال نموده و در کنار آن پس از بازنشستگی نواختن ساز سنتور را دنبال می کند. آقای حسین زاده داخلی که از بازنشستگان محترم شهرداری تهران است. گفتگویی کوتاه با ایشان در ادامه می آید.


معرفی

با نام و یاد خداوند متعال، بنده حسن حسین زاده داخلی، در سال 1331 در شهر لاهیجان (روستایی به نام داخل) متولد شدم. تحصیلاتم را تا مقطع دیپلم در شهر لاهیجان در سال 56 به پایان رساندم و پس از آن در رشته تربیت معلم پذیرفته شده، اما بدلیل ورود به شهرداری تهران امکان ادامه تحصیل برایم فراهم نبود.

فعالیت در شهرداری

ورود بنده به شهرداری تهران از طریق دایی بنده که در سازمان خدمات موتوری شهرداری تهران بود، صورت گرفت. بنده نیز در ابتدا در سازمان خدمات موتوری شهرداری تهران در سال 1360 مشغول به کار شدم و در همین سازمان رسمی شده و در سال 1386 بازنشست شدم. 

والیبال و موسیقی در کنار هم

از دوران کودکی به ورزش والیبال علاقه بسیاری داشته و آنرا دنبال می کردم و در همان سالها نیز منتخب استان گیلان در این رشته ورزشی بودم. پس از ورود به شهرداری نیز در تیم والیبال سازمان موتوری شهرداری تهران وارد شدم. در سال 1381 در مسابقات والیبال شهرداری تهران تیم ما اول شد. علاوه بر آن در مراسم مذهبی برگزار شده در سازمان نیز در غالب مداح حضور داشتم.

اما نواختن با سنتور را از سال 1387 آغاز کرده و نزد استاد صفاتی نواختن این ساز را فراگرفتم.
فعالیت در دوران بازنشستگی

پس از بازنشستگی نیز ورزش، خصوصا ورزش والیبال، را دنبال می کنم. البته نه برای مسابقه، بلکه برای سلامتی بیشتر و داشتن تمرین بدنی. در کنار آن موسیقی سنتور را نیز دنبال می کنم؛ آنهم به این دلیل که موسیقی و بطور کلی هنر بر روح افراد تاثیر گذار است و روح را از حالت افسردگی بیرون آورده، جلا       می­بخشد.

بازنشستگی دورانی گریز ناپذیر

به نظر بنده این روال عادی و طبیعت زندگی است که هر فردی پس از دوره ای مشخص از فعالیت بازنشسته می شود. البته بنده به دوران فعالیت، بدلیل ارتباطی که با همکاران و دوستان وجود دارد بیشتر علاقه مندم. در دوران بازنشستگی این ارتباطات کمتر شده و گاه به افراد آسیب می رساند. اما اگر بتوانیم به گونه ای برنامه ریزی کنیم که در این دوران فعالیت های مختلف ورزشی، فرهنگی و هنری را دنبال کنیم، آسیب کمتری به لحاظ روحی وارد می شود.
خدمات قابل تقدیر سازمان

از سازمان بازنشستگی شهرداری تهران بدلیل حسن توجه به بازنشسته ها، نیازها و خواسته هایشان، کمال تشکر را دارم. از سبد کالایی که در چندین نوبت به در خانه بازنشسته ها ارسال می کنند تا خدمات رفاهی دیگر از جمله تورهای مسافرتی، خدماتی است که بحق جای تشکر و قدردانی دارد.