17 - آتیلا معزی مقدم - نقاش و خطاط

ایجاد شده توسط : admin1957
1392/3/5
rating

آتیلا معزی مقدم یکی دیگر از بازنشستگان هنرمند شهرداری بوده که با استفاده از هنر خود در واحد تبلیغات روابط عمومی شرکت واحد فعالیت داشته است. به عبارتی هنر جزئی از کار و زندگی این هنرمند است. آنچه در ادامه می آید گفتگویی کوتاه با این بازنشسته هنرمند می باشد.


تلفیق هنر و کار

با نام و یاد خدا. آتیلا مغزی مقدم هستم. در سال 1337 متولد شدم. در سال 1361 به استخدام شرکت واحد درآمدم. پس از مدتی با هنری که داشتم جذب واحد روابط عمومی شرکت واحد شدم و در تبلیغات هنری و فرهنگی انجام وظیفه می کردم. تا اینکه به سمت مدیر روابط عمومی شرکت واحد منطقه 6 انتخاب شده و تا زمان بازنشستگی یعنی تا سال 1386 در این سمت فعالیت می کردم. همسرم هم از همکاران بنده در شرکت واحد هستند.

 

یادگیری نقاشی با تمرین و ممارست!

 

باتوجه به علاقه ای که از دوران کودکی به هنر نقاشی و خطاطی داشتم جذب این دو هنر شده و با تمرین و ممارست بسیار بدون آموزش نزد استاد خاصی توانستم در این دو هنر توانمندی خود را نشان دهم. البته خواندن کتاب هایی در این حوزه و استفاده از تجارب بزرگان با مراجعه به نمایشگاه های مختلف بی تاثیر نبوده و به تجربه هنری من می افزود.

در حوزه هنری غالبا طرح هایی که روی بوم انجام دادم بیشتر کار دل بوده و برای دل خودم طراحی می کردم، اما در زمینه کار، هنر خود را بر روی اتوبوس ها و بیلبوردها جهت تبلیغات و امور فرهنگی بکار می بردم.دوران بازنشستگی با هنر و تاریخ!

پس از بازنشستگی سعی کردم بیشتر زمان و اوقات فراغتم را به هنر نقاشی بپردازم. البته با توجه به توانایی که در خود می بینم به روابط عمومی شرکت واحد (بخش هنری) مراجعه کرده، اعلام آمادگی کردم که در صورت نیاز برای ادامه همکاری آماده ام. البته در کنار نقاشی با توجه به علاقه و مطالعاتی که در حوزه تاریخ دارم،  مقالات متعددی نوشته ام و همچنان سعی در تکمیل اطلاعاتم در این حوزه دارم.بهره­مندی از تجارب بازنشستگان

از آنجایی که شناخت کاملی به تمامی بخش ها ندارم و تنها می توانم در حوزه کار و فعالیت خود اظهار نظر کنم از مسئولین خواستارم به بازنشستگانی که خود مایل به ادامه همکاری با واحد مربوطه هستند، این اجازه داده شود. در صورت اجرایی شدن این ایده هم امکان بهره مندی از تجارب بازنشستگان برای شهرداری فراهم می شود و هم اینکه بازنشسته بیهودگی و کسالت در این دوران نخواهد کرد. عدم فعالیت دراین دوران سبب پیری زودرس شده و انواع بیماری ها را سبب می شود. معمولاً در بسیاری از کشورها نیز پس از بازنشستگی جلسات دوره ای با حضور آنان برگزار می کنند تا از تجربیات و اندوخته های آنان بهرمند شوند. به همین خاطر از مسئولین خواستارم پس از بازنشستگی به گونه ای این افراد را کنار نگذارند تا آنها نیز احساس کنند همچنان در صحنه هستند.توصیه به همکاران

یکی از مهمترین تجربه ای که در این دوران کسب کرده ام و از همکارانم می خواهم به آن توجه کنند داشتن برنامه برای دوران بازنشستگی است. من خود در کنار کار در شرکت واحد سعی کردم هنر خود را تکمیل نموده تا در دوران بازنشستگی بتوانم از آن بهره ببرم. تفکری که بسیاری از این دوران دارند، گذراندن اوقات فراغت در پارک ها یا صحبت با همکاران گذشته و به نوعی گذران وقت است. اما این دوران با توجه به اندوخته گرانقدری که بازنشستگان دارند میتواند به نحو بهتری سپری شود.عملکرد مناسب در حد توان و اختیار

در حوزه فعالیت ها و عملکرد سازمان لازم است توضیح دهم سازمان بازنشستگی در حیطه توان و اختیار خود به خوبی خدمات رفاهی گوناگون را برای بازنشستگان ارائه می کند. از جمله برگزاری تورهای مسافرتی، توزیع سبد کالا و ... که همگی جای قدردانی و سپاس دارد.