16 - داوود قدیمی - خطاط و خوشنویس

ایجاد شده توسط : admin1957
1392/3/4
rating

داوود قدیمی ، بازنشسته شهرداری تهران ، از خطاطان برجسته و عضو انجمن خشنویسان است . گفتگویی صمیمی با این هنرمند بازنشسته داشتیم که خلاصه ای از آن در ادامه می آید.


بیوگرافی

با نام و یاد خداوند متعال، من داوود قدیمی، متولد مهر 1336 هستم. تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم ادامه دادم. در سال 62 ازدواج کردم و در سال 64 و 70 صاحب دو فرزند پسر شدم. پسر بزرگم فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف است و در شرکتی خصوصی مشغول به کار است. پسر کوچکم هم با توجه به علاقه ای که به حوزه هنری دارد وارد کار طراحی دکوراسیون و عکاسی شده و اکنون به عنوان طراح در واحد اتوبوسرانی منطقه 6مشغول به فعالیت است. همسرم هم به عنوان مدیر مهد در یکی از فرهنگسراهای شهرداری فعالیت می کند.

 

از واحد انتظامی تا معاون امور اداری منطقه!

 

 در سال 68 به استخدام شرکت واحد اتوبوسرانی درآمدم. ابتدا در قسمت انتظامی مشغول به کار بودم و بعدها به عنوان کنترل خط، کنترل سیار، معاون بخش به فعالیت خود ادامه دادم تا در نهایت به عنوان رئیس خط ناحیه انتخاب شدم. در سال 1372 جذب قسمت اداری شدم و در بخش طراحی اتوبوس ها و تبلیغات به فعالیت خود ادامه دادم. پس از آن چندین سال به عنوان معاون امور اداری در منطقه 8 و منطقه 2 شهرداری تهران مشغول به کار بودم و در نهایت در سال 1386 بازنشسته شدم.

شکوفایی استعداد در انجمن خوشنویسان!

من هنر خط را از استاد قلیج خانی که از اساتید برجسته انجمن خوشنویسان ایران است آموختم. با توجه به علاقه و استعدادی که به این هنر داشتم و با تشویق های استادم گرانمایه ام به انجمن خوشنویسان راه یافتم و در آنجا پس از گذراندن دوره های آموزشی مدرک متوسطه و پس از 5 ماه مدرک خوشنویسی را گرفتم. بدین واسطه و با فراگیری این هنر وارد کار تبلیغات و طراحی شدم. و با اندوخته ای که داشتم توانستم در حد توان خودم موفق عمل کنم.
فعالیت پس از بازنشستگی!

پس از بازنشستگی حدود شش هفت ماه هیچ فعالیتی نداشتم و به همین خاطر خیلی احساس پیری و از کار افتادگی می کردم. با این حال که تو این مدت هم کاملا بیکار نبودم و چند تا تابلو خط و نقاشی هم کشیدم.  به همین خاطر برای دوری از این فضای کسالت بار بدنبال کار رفتم و در نهایت در واحد تبلیغات یکی از شرکت های خصوصی جذب شدم. حدود یکسال و نیم در آنجا مشغول به کار بودم و الان هم در یکی از دفاتر تخصصی خودرو مشغول هستم.  


سازمان بازنشستگی همراه بازنشسته هاست

 

همکاری و همراهی سازمان بازنشستگی با بازنشسته ها قابل تقدیر است. این همراهی هم شامل تسهیلاتی در قالب سفرهای مختلف، امکانات رفاهی و ارزاقی که هر سه ماه یکبار به آنان ارائه می شود است. توجه این سازمان به بازنشسته ها نسبت به سازمان ها و صندوق های مشابه قابل قیاس نبوده و همین موضوع سبب دلگرمی ما می شود.

سخن آخر

من به عنوان یه بازنشسته ها به همه دوستان بازنشسته توصیه می کنم دوران بازنشستگی را با کار، فعالیت، هنر، روزش و ... همراه کنند. تا در این دوران احساس کسالت و بیهودگی نکنند.