آماده همکاري با نهادهاي خدماتي براي رفع معضلات شهري هستيم

ایجاد شده توسط : Admin5ir10
1396/8/20
rating

رییس سازمان بازرسی در برنامه زنده راديو صداي شهر با عنوان " پاسخگو باشيم " که روزهاي چهار شنبه هرهفته به روي آنتن مي رود حضور یافت و پس از پاسخ به سوالات شنوندگان برنامه از آمادگي همکاري شهرداري با نهادهاي خدماتي شهر جهت رفع معضلات شهری خبر داد.


به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی؛ رئیس سازمان بازرسی با توجه به اهمیت پاسخگویی مدیران و مسئولین به مردم و در راستای حل مشکلات و رسیدگی به درخواست شهروندان دراستودیو صدای شهر رادیو تهران حاضر شد و پس از تبیین اقدامات ذاتی و ماموریتهای سازمان بازرسی به سوالات مجری و همچنین پس از شنیدن تلفن های شهروندان در برنامه ،پاسخ و راهنمایی های لازم را بیان کرد و ابزار خورسندی کرد که موضوعات مطروحه رسیدگی و به انجام خواهد رسید و نتیجه آن به شهروندان اعلام خواهد شد.
وی در خصوص رها شدن ماشین های اسقاطی پلاک دار ،فضاهای بی دفاع شهری و روشنایی معابر افزود :در خصوص برخی مشکلات شهری که نهادهای دولتی و خدماتی در رسیدگی به آن دخیل هستند باید اذعان داشت شهرداری تهران آماده است تا با اشتراک داده ها و تجارب با واحد های خدمات رسان همچون ادارات برق،آب،پلیس راهور،نیروی انتظامی و غیره با تشکیل کارگروه های مشترک و ارتباطات سیستمی مشترک معضلات و  مشکلات چند وجهی شهر را حل و فصل نماید تا در آرامش ، امنیت و آسایش شهروندان خدشه ای وارد نشود.

اقدامات شهرداری قبل از شروع فصول سرما برای مقابله با معضل آبگرفتگی آغاز شده است
وی در پاسخ به سئوال مشابه دو شهروند در خصوص آبگرفتگی انهارو دپوی زباله در مسیل ها ابراز داشت :حوزه خدمات شهری شهرداری تهران همراه مجموعه های مرتبط از دو ماه پیش طی جلسات و بازدیدهای میدانی وضعیت انهار را بررسی و اقدامات مهندسی و لازم را در خصوص اصلاح هندسی ،تعمیر و بهسازی ورفع موانع در مسیل ها و معابر انجام داده تا در هنگام بارش نزولات آسمانی کمترین مشکل برای شهر و شهروندان بوجود آید. البته با نظارت های سازمان بازرسی و پیام های مردمی در صورت مشاهده موارد مشابه مطرح شده اقدامات لازم جهت حل آن صورت خواهد گرفت .
شیرازی در پاسخ به سوال شهروندی که از ریزش زباله ها های ماشین های پسماند هنگام حمل در اتوبان آزادگان شکایت داشت عنوان کرد : حتما این موضوع رسیدگی خواهد شد و طی جلسه با سازمان پسماند و معاونت خدمات شهری شهرداری تهران در خصوص ساماندهی ماشین های حمل پسماند ،استفاده از حفاظ های استاندارد و آموزش های لازم منطبق با دستور العمل ها و قوانین اقدامات لازم انجام صورت خواهد گرفت و در هیمن برنامه این اقدامات به سمع و نظر مردم خواهد رسید.

از رسانه ها جهت فرهنگسازی مواجه با پسماند و تفکیک زباله تشکر می کنم
رئیس سازمان بازرسی ضمن تشکر از رسانه ها به واسطه فرهنگ سازی در خصوص تفکیک زباله اظهار نمود : در مقاسیه با ادوار گذشته ،مشارکت مردم امروز در خصوص مواجه با زباله و استفاده از مخزنهای مکانیزه زباله و موضوع تفکیک از مبدا افزایش یافته و تقاضا داریم با فرهنگ سازی بیشتر رسانه ها و مشارکت بیشتر شهروندان شاهد شهری زیبا و عاری از زباله و آلودگی باشیم .

بازارروزهای محلات با مکانیزم جدید ساماندهی و راه اندازی خواهند شد
درادامه این برنامه، شهروندی با تماس به تلفن برنامه گفت : مدتی است که بازار روز برخی مناطق جمع شده است. ما دستفروشان که ساماندهی شده در این بازار به کسب در آمد مشغول بودیم دیگر نمی توانیم در این بازارروزها حضور داشته باشیم و مجبوریم در سطح معابر و گذر مردم بساط کنیم چه راه کاری در اختیار ماست ؟ شیرازی پاسخ داد : متاسفانه در احداث و راه اندازی برخی بازار روزها دست دلال ها و افراد سودجو در کار است و ما در حال بررسی و انجام راه کاری هستیم تا این دلال ها که سود زیادی به جیب می زنند از چرخه حذف و با ساماندهی جامع و دقیق تر بازار روز مناطق فعالیت نمایند .
ایشان خبرنگاران و رسانه ها را که در بطن مردم هستند به عنوان چشم سوم شهرداری دانست و افزود : سامانه های 137 و 1888پل های ارتباطی مردم با شهرداری در کنار رسانه ها می توانند در تبدیل شهر تهران به شهر شیشه ای نقش مهمی را ایفاد نمایند و ارتباط دوسویه مردم با شهرداری مدیریت شهری را در انجام وظایف دقیق تر و بی نقص تر می نماید.