خدمت رساني شهرداري در اربعين 97 ادامه مي يابد

ایجاد شده توسط : Admin5ir10
1396/8/20
rating

رييس شوراي اسلامي شهر تهران گفت: قطعا خدمت رساني شهرداري تهران در اربعين حسيني در سال هاي آتي نيز ادامه پيدا مي کند.


به گزارش خبرنگار شهرنوشت، محسن هاشمي ظهر امروز در حاشيه بازديد از کمپ خادمان الحسين (ع) شهرداري تهران در نجف اشرف، طي سخناني در جمع خبرنگاران گفت: حضور در راهپيمايي اربعين به صورتي براي همه شيعيان واجب است. چرا که نه تنها شيعيان بلکه بقيه مسلمانان نيز در اين راهپيمايي حضور پيدا مي کنند.
وي افزود: وظيفه اول ما شرکت در اين راهپيمايي عظيم بود به همين جهت به همراه محمد سالاري و مجيد فراهاني به نمايندگي از شهرداري و شوراي اسلامي شهر تهران در اين مراسم حضور پيدا کرديم.  در اين سفر ضمن زيارت امامان شيعه از خدمات شهرداري تهران در کربلا، نجف و ساير اماکن زيارتي نيز بازديد خواهيم کرد.
رييس شوراي اسلامي شهر تهران تاکيد کرد: امروز ضمن زيارت حرم مطهر امام علي (ع) در جمع نخستين گروه از خادمان شهرداري تهران در نجف حضور پيدا کرديم؛ لازم است دست خادمان امام حسين (ع) را ببوسيم چرا که برادران ما بدون هيچ چشم داشتي به زايران امام حسين (ع) خدمت مي کنند.
وي يادآور شد: از چهره برادراني که اينجا خدمت مي کنند مي توان ديد که فقط براي ياد و نام امام حسين (ع) به زائران حضرت خدمت کرده و با جان و دل فعاليت مي کنند.

رییس شورای شهر تهران:شیطنت هایی علیه همکاری شهرهای ایران و عراق است
رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه شیطنت هایی علیه همکاری های شهرهای ایران و عراق است و به طور قطع عده ای دنبال دامن زدن به آن هستند، گفت: لذا نباید کاری کنیم که آن ها فکر کنند بدون ما نمی توانند کار کنند. واقعیت این است که ما بخش کوچکی از کار را برعهده داریم؛ چراکه تمام حضور ما با هدف خدمت رسانی است.
به گزارش خبرنگار شهرنوشت، محسن هاشمی رفسنجانی در سفر به کربلا و با حضور در برنامه زنده کوی محبت، با بیان اینکه ما امروز بخشی از مسیر نجف تا کربلا را پیاده آمدیم و زیبایی های بسیاری دیدیم، گفت: آمارهای عجیبی از حضور میلیون ها زائر و خدمات رسانی های مردمی دریافت کردیم.
وی در خصوص اینکه پیاده روی اربعین تبدیل به حادثه و رخدادی جهانی شد، افزود: شیعیان جهان با حضور در این مراسم و نمایش خوبی ها و احسان ها در برابر خشونتی که در جهان می شود، صلح را نشان می دهند.
رییس شورای شهر تهران درباره اینکه سفر ما ضمن اینکه زیارتی بود در طول مسیر همکاری های مردمی و خدمات رسانی ها را نیز دیدیم، تصریح کرد: در کوفه ۱۰۰ نیروی شهرداری حضور دارند و بدون چشمداشت فعالیت می کنند. در نجف هم ۶۰۰ نفر بحث نظافت را برعهده دارند.
وی در خصوص اینکه بیش از ۲ میلیون زائر از ایران در مراسم پیاده روی اربعین شرکت می کنند، ادامه داد: بخشی از جابه جایی نیروها و خدمت رسانی را شهرداری انجام می دهد که باید گفت مسئولان در این باره خوب عمل کرده بودند.
هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه شیطنت هایی علیه همکاری های شهرهای ایران و عراق است و به طور قطع عده ای دنبال دامن زدن به آن هستند، ادامه داد: لذا نباید کاری کنیم که آن ها فکر کنند بدون ما نمی توانند کار کنند. واقعیت این است که ما بخش کوچکی از کار را برعهده داریم؛ چراکه تمام حضور ما با هدف خدمت رسانی است.
وی در خصوص اینکه تهران به طور قطع می تواند کمک مناسبی به برادران شیعه عراقی کند، یادآور شد: روابط ما دو سویه است و باید تجارب را دوسویه ببینیم. ما به دنبال این هستیم که تعاملات بیشتر شود.
رییس شورای شهر تهران درباره اینکه در اربعین که حدود ۲۰ میلیون زائر به کربلا می آید باید تعامل بیشتری باشد، خاطر نشان کرد: ما آن جا که نباید دخالت کنیم، دخالت نکنیم و آن جا که کمک خواستند، ورود کنیم. ما فقط کمک می کنیم؛ چراکه وظیفه شرعی و سیاسی و عبادی ما این است که کمک کنیم.