دسترسي مخاطبان بين المللي به منابع اسلام و ايران با افتتاح باغ کتاب تهران

ایجاد شده توسط : admin1957
1396/4/11
rating

مدير عامل شرکت توسعه فضاهاي فرهنگي شهرداري تهران با اعلام خبر افتتاح باغ کتاب در دوازدهم تيرماه، گفت: باغ کتاب تهران به عنوان بزرگترين کتابفروشي،دسترسي مخاطبان بين المللي به منابع اسلام، ايران وانقلاب اسلامي را فراهم مي کند.


به گزارش روابط عمومي شرکت توسعه فضاهاي فرهنگي شهرداري تهران عليرضا جعفري با اشاره به اينکه باغ کتاب تهران به عنوان بزرگترين مجموعه علمي و فرهنگي کشور به همت مديريت شهري پايتخت هفته جاري به بهره برداري مي رسد،گفت: اين مجموعه ضمن افزايش سرانه مطالعه در کشور، مي تواند به رشد علمي کودکان، نوجوانان وحتي بزرگسالان کمک قابل توجهي داشته باشد.
مديرعامل شرکت توسعه فضاهاي فرهنگي شهرداري تهران با اشاره به اينکه باغ کتاب تهران از 10 سالن سينما و آمفي تئاتر تشکيل شده است، گفت: باغ کتاب تهران با مساحت 110000 مترمربع، فضاي مفرح و شادي را براي دورهم بودن خانواده ها و در نظر گرفتن ساعتي براي مطالعه و کتابخواني فراهم مي کند.
وي ادامه داد: اصلاح عملكرد و جايگزيني براي نمايشگاه بين المللي در عرصه تخصصي كتاب ،افزايش عرصه عمومي تعامل مدني مردم با كتاب و فرهنگ کتاب خواني، ايفاي نقش به عنوان هماهنگ كننده در فرآيند توليد و نشر كتاب و ارتقاي استانداردهاي توليد و نشر و ترويج نوآوري ها و فناوري هاي حوزه نشر از جمله اهداف پروژه باغ کتاب تهران به شمار مي آيد.
به گفته عليرضا جعفري تالارهاي متعدد باغ کتاب همچون تالار علم خردسال،تالار علم کودک، تالار علم نوجوان، کشتي کتاب، بخش داستانهاي تجسمي، داستانهاي شاهنامه و مجموعه سالنهاي سينما، تئاتر، همايش و غيره از جمله زير پروژه هاي باغ کتاب به شمارمي آيند.
وي به ساخت مجسمه چهره هاي محبوب کودکان در تالار علم کودک، اشاره کرد و گفت: در اين بخش و ساير بخش هاي از شيوه هاي ترغيبي و تشويقي براي ايجاد انگيزه مطالعه در کودکان استفاده مي شود.
مدير عامل شرکت توسعه فضاهاي فرهنگي شهرداري تهران در ادامه به مساحت 10 هزار متر مربع بام سبز باغ کتاب تهران اشاره و خاطر نشان کرد: بام سبز، فضايي دلنشين براي گذراندن اوقات فراغت شهروندان فراهم مي کند.
به گفته عليرضا جعفري يکي از موارد قابل توجه در پروژه باغ کتاب تهران استفاده وسيع از فضاي سبزاست که با استفاده از بام سبز علاوه بر زيبايي و افزايش ارزش ساختمان مي توان تا 50 درصد از هدر رفتن آب جلوگيري کرد.
باغ کتاب مجموعه اي فرهنگي و چند منظوره با محوريت کتاب است که به همت شرکت توسعه فضاهاي فرهنگي شهرداري تهران ساخته شده است.
هر يک از عناصر تشکيل دهنده مجموعه با غ کتاب تهران به نحوي با فعاليتهاي مرتبط با کتاب در ارتباط است.
فروشگاههاي مختلف براي فروش محصولات فرهنگي و.... در باغ کتاب باعث جلب مخاطبان بيشتر از هر گروه سني و با هر جنسيتي مي شود. همچنين باغ کتاب مي تواند انواع خدمات را در حوزه تمامي رسانه ها با انواع مدياها (کتاب، سي دي، دي وي دي، اينترنت و...) به مخاطبان خود ارائه دهد.
اين مجموعه به عنوان يک فضاي فرهنگي در طول سال به نمايش و عرضه کتاب و محصولات فرهنگي مرتبط با کتاب خواني مي‌پردازد، که علاوه بر افزايش و تسهيل دسترسي علاقه‌مندان به کتاب، اين مکان را مبدل به يک مرکز فرهنگي قابل احترام و کامل براي مخاطبان از سنين و سليقه هاي متنوع، کرده است.
باغ کتاب تهران بدون شک يکي از بزرگترين پروژه هاست که در سطح ملي ،هم از لحاظ سازه اي و هم زيبايي بسيار منحصر به فرد است.
باغ کتاب تهران که به همت شرکت توسعه فضاهاي فرهنگي شهرداري تهران راه اندازي و در حال آماده سازي است، قابليت ‌هاي بسياري از جمله جايگزيني براي نمايشگاه بين المللي در عرصه تخصصي كتاب بصورت دائمي، ايفاي نقش به عنوان هماهنگ كننده در فرآيند توليد و نشر كتاب و ارتقاي استانداردهاي توليد و نشر و بهره برداري در اقتصاد کتاب، ترويج نوآوري ها و فناوري هاي حوزه نشر، دسترسي مخاطبان بين المللي به منابع اسلام، ايران و انقلاب اسلامي و منابع خارجي برخوردار است.